Om os

Elysee Dental-teamet

Vores team af tandfaglige eksperter er her for at sikre, at du får en god oplevelse fra start til slut.

Vi lægger vægt på åben kommunikation og et godt samarbejde med vores kunder, og vores mål er at skabe stærke partnerskaber. Vi ved, at hver klinik er unik, og vores filosofi er at tilbyde rådgivning, støtte og en hjælpende hånd, uanset hvilke udfordringer du står over for.

Vores team er altid klar til at besvare spørgsmål og yde den bedste service, så du kan føle dig tryg og godt hjulpet.

Dentalkonsulenter

Vores dentalkonsulenter er specialister inden for vores produkter og er klar til at hjælpe dig med alle spørgsmål, du måtte have. Vores konsulenter vil gerne afholde et uforpligtende møde med dig, enten personligt eller online, så du kan se vores produkter og få vejledning om, hvordan du kan forbedre din praksis og behandlingsresultater.

Sales manager – Vest

Lene Boldreel

lene.boldreel@elysee-dental.dk
23 39 98 63

Produktspecialist – Sjælland

Enas Ibrahim

TANDTEKNIKER

enas.ibrahim@elysee-dental.dk
52 10 44 55

Produktspecialist

Anne Albæk

TANDLÆGE

anne.albaek@elysee-dental.dk
52104435

Produktspecialist

Rikke Henriksen

KLINIKASSISTENT & TRIOCLEAR PRODUKTSPECIALIST

rikke.henriksen@elysee-dental.dk
52104464

Kundeservice

Vores kundeservicemedarbejdere sidder klar ved telefonen til at hjælpe dig med alt fra spørgsmål til sager, bestilling af afhentning og fremsendelse af brochurer og prislister.

Kundeservice & pakkeri

Peter Henriksen

peter.henriksen@elysee-dental.dk
73 404 404

Kundeservice & pakkeri

Anne Marie Hoeg

rie.hoeg@elysee-dental.dk
73 404 404

Pakkeri

Morten

73 404 404

Tandtekniker teamet

Vores tandteknikere lægger vægt på et tæt samarbejde klinikken for at udvikle behandlingsplaner, der er skræddersyet til den enkelte patient.

Ved at udnytte vores ekspertise i materialer, teknikker og teknologier, kan vi hjælpe dig med at opnå mere nøjagtige og præcise restaureringer og bedre æstetiske resultater. Dette samarbejde sparer tid og øger effektiviteten af behandlingen.

Chef tandtekniker

Ines Blum

Tandtekniker – import

Ulla Søndergaard

Tandtekniker – import

Anne Titi Roed Pedersen

Tandtekniker – import

Mille Olsen

Tandtekniker – import

Tina With Lund

Tandtekniker – Dansk Servicelaboratorium

Tzortzina Mastoras

Tandtekniker – Dansk Servicelaboratorium

Nivi Larsen

nivi.larsen@elysee-dental.dk
73 404 404

Ordreteam

Vores venlige ordreteam sidder klar ved telefonen til at besvare dine spørgsmål om vores produkter, tjenester og bestillingsprocessen.

Vores dedikerede ordreteam sørger for, at dine ordrer behandles præcist og hurtigt, så du kan koncentrere dig om din praksis.

Chef for ordreteamet

Louise Lyse Overgaard

KLINIKASSISTENT

louiselyse.overgaard@elysee-dental.dk
73 404 404

 

Ordreteam

Mette Boddum

mette.boddum@elysee-dental.dk
73 404 404

Ordreteam

Amanda Caroline Lund

KLINIKASSISTENT

amanda.lund@elysee-dental.dk
73 404 404

Ordreteam

Monika Johansson

TANDPLEJER

monika.johansson@elysee-dental.dk
73 404 404

Ordreteam

Camilla Jensen

KLINIKASSISTENT

camilla.jensen@elysee-dental.dk
73 404 404

Ordreteam

Katja Rosendal

TANDPLEJER

katja.rosendal@elysee-dental.dk
73 404 404

Ordreteam

Malou Wind

TANDPLEJER

malou.wind@elysee-dental.dk
73 404 404

Ordreteam

Lise Maj Schrøder

Klinikassistent

lise.schroeder@elysee-dental.dk
73 404 404

Ordreteam

Mette Eilertzen

Klinikassistent

mette.eilertzen@elysee-dental.dk
73 404 404

Ordreteam

Charlotte Bundgaard

Tandplejer

charlotte.bundgaard@elysee-dental.dk
73 404 404

Strategiske produkter

Vores “Strategiske produkter” afdeling fokuserer på udvalgte produktgrupper, herunder Forma Injektion teknik, TrioClear alignere og snorkeskinner. Vi tilbyder kurser og rådgivning om disse produkter og er tilgængelige for sparring og vejledning. Vi er dedikeret til at hjælpe tandlæger og tandplejere med at finde de bedste løsninger til deres praksis og levere den bedste behandling til deres patienter.

Produktchef

Rikke Kjøge Johansen

rikke.kjoge@elysee-dental.dk
52 10 44 50

Kurser og marketing

Vores marketingafdeling udarbejder vejledninger og brochurer til både dig og dine patienter. Vi tilbyder også kurser, webinarer og e-læring. Har du spørgsmål, så kontakt vores marketingteam for mere information.

Marketing Manager

Nanna Marie Gyrup

nanna.gyrup@elysee-dental.dk
73 404 404

SoMe og Marketing Automation Manager

Tommy Arvidsen

tommy.arvidsen@elysee-dental.dk
73 404 404

Marketingassistent

Alina Kaalund

alina.kaalund@elysee-dental.dk
73 404 404

Ledelsen

Vores ledelsesteam består af erfarne fagfolk, der brænder for kvalitet og innovation inden for dentalindustrien.

Vi lægger vægt på en helhedsorienteret tilgang for at sikre, at vores virksomhed fungerer effektivt på alle områder, lige fra vores team til vores processer og teknologier. Vores ledelsesteam er dedikeret til at skabe et positivt og stærkt teammiljø, hvor medarbejderne kan trives og udvikle sig.

Vi har en solid forståelse for dentalindustrien og markedet, hvilket giver os mulighed for at forudsige og reagere på kundernes behov og ønsker. Vores ledelsesteam fokuserer på at levere den bedste service til vores kunder og arbejder kontinuerligt på at forbedre vores service, processer og teknologier for at sikre, at vi forbliver førende inden for dentalindustrien.

Direktør

Lisbeth Dam Petersen

lisbeth.petersen@elysee-dental.dk

23 41 33 44 73 404 404

 

Administrationschef

Helle Dam Wulff

helle.wulff@elysee-dental.dk 73 404 404

 

Chef tandtekniker

Ines Blum

Chef for ordreteamet

Louise Lyse Overgaard

KLINIKASSISTENT

louiselyse.overgaard@elysee-dental.dk 73 404 404

 

Om vores direktør

Lisbeth Dam Petersen - Direktør

Lisbeth Dam Petersen

Direktør

Lisbeth Dam Petersen er administrerende direktør for Elysee Dental i Danmark siden 2019. Hun har en Masters Degree i Business, Marketing og Management fra Copenhagen Business School og over 10 års ledelseserfaring fra andre virksomheder i dentalbranchen. Hendes stærke evne til strategisk planlægning og eksekvering er styrket af hendes ekspertise og baggrund i dentalbranchen samt tidligere arbejde hos Coca-Cola og Coloplast. Lisbeth er en dynamisk leder, der er passioneret om sit team og bruger sine ledelsesevner til at udvikle og implementere nye ideer og koncepter, der øger salget gennem forskellige kanaler. Lisbeths erfaring og ekspertise er uvurderlige for vores organisation, og vi er privilegerede over at have hende i spidsen af vores hold.

Om vores kontor-hund

Anton -

Anton

Mød Anton, kontor-hund hos Elysee Dental. Med pels og charme spreder vores firbenede stjerne Anton glæde og hygge på kontoret. Hans daglige opgaver inkluderer at inspicere lokalerne, sove og deltage i teammøder med inspirerende vufs.